• Üst Menü
  • Üst Menü
  • Üst Menü
  • Üst Menü
  • Üst Menü
  • Üst Menü
  • Üst Menü
Şefkat Eli Derneğinin Uluslararası Yardım Çalışmaları

Şefkat Eli Derneğinin Uluslararası Yardım Çalışmaları

Şefkat Eli derneği deprem, sel, zulüm, açlık, susuzluk gibi konularla mücadele eden insanlara gerekli yardımların yapılması adına çalışmalarını sürdürür.

ABONE OL
13 Nisan 2022 14:41
Şefkat Eli Derneğinin Uluslararası Yardım Çalışmaları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şefkat Eli derneği deprem, sel, zulüm, açlık, susuzluk gibi konularla mücadele eden insanlara gerekli yardımların yapılması adına çalışmalarını sürdürür. Şefkat Eli derneği herhangi bir karşılık beklemeden yardımlaşma amacı ile 2010 yılında temelleri atılan bir dernektir. Su kuyusu açma projeleri derneğin önemli projeleri arasında yer alır.

Şefkat Eli derneği 2017 yılında kurumsal olmuştur. Kurulduğu dönemlerde sınırlı yardımlarda bulunsa da zaman içerisinde bu yardımlar uluslararası bir boyut kazanmıştır. Şefkat Eli derneği kurumsal olarak 12’den fazla ülkede yardım faaliyetleri gerçekleştirir. Dernek, çeşitli ülkelerde ve bölgelerdeki mazlum, dul, yetim, öksüz, engelli, kimsesiz kişilere çeşitli yardımlarda bulunur.

Şefkat Eli Derneğinin Uluslararası Yardımları

Şefkat Eli Derneği pek çok alanda bağış kabul eden ve yardıma ihtiyacı olan insanlara bu bağışların ulaştırılmasına vesile olan bir dernektir. İftar, fitre, zekât, fidye bağışları, kurban bağışı, büyük külliye projeleri, gıda paketi bağışı, şefkat evi projeleri, süt veren keçi bağışı, Kur’an-ı Kerim bağışı, giyim paketi bağışı, su kuyusu bağışı, ekmeklik un bağışı yapmış olduğu yardımlar arasında yer alır.

Şefkat Eli derneğinin insanlara yapmış olduğu yardımlara her dönem yenileri de eklenir. Gönüllü faaliyetleri ile gerçekleştirilen dernek çalışmaları ilkelerden ödün verilmeden ve insanlara yardımcı olmak amacı ile gerçekleştirilir. İnsanların adil ve mutlu yaşam sürmeleri, yardımlaşmalara öncülük etmek, ayrımcılıktan uçak durmak, yapılan faaliyetlerde şeffaf olmak, yardıma muhtaç insanların dünya genelinde duyulmasını sağlamak derneğin amaçları arasında yer alır.

Şefkat Eli Derneği Yardım Çalışmaları

Şefkat Eli derneği belirlemiş olduğu ilkeler doğrultusunda Türkiye başta olmak üzere, Afrika ve Asya ülkelerinde çeşitli nedenlerle zorda kalan insanlara yardım ulaştırır. Çalışmalarını her zaman ilkelerinden ödün vermeyen gönüllüler ile gerçekleştirir.

Irk, dil, din ayrımı yapılmaksızın yardımların yardıma muhtaç kişilere ulaştırılması sağlanır. Adak kurbanı bağışı da kabul edilen bağışlardan biridir. Sel ve deprem gibi doğal afetler nedeniyle yardıma muhtaç olan insanlara yardımlar sağlanır. Dünya genelinde yardım bekleyen herkese yardım edilmesi amacı ile dernek çalışmalarını sürdürür. Savaş, iç çatışma bölgelerinde insanların geçim kaynaklarına ulaşması adına çalışmalar yürütülür.

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.